امام جمعه خوی در خطبه های نماز جمعه مطرح کرد؛

۲۰ بهمن به عنوان روز ملی خوی در تقویم ثبت رسمی شود

۲۰ بهمن سال ۵۷، قیام خونین مردم خوی

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، حجت الاسلام حجت قاسم خانی روز جمعه در خطبه های نمازجمعه این هفته خوی افزود: شهادت هفت نفر در روز ۲۰ بهمن سال ۵۷ و ۴۶ نفر از رزمندگان اسلام مربوط به شهر خوی در ۲۰ بهمن سال ۶۴ می تواند دلیل خوبی برای گرامیداشت یاد و ثبت این شهدای گرانقدرخویی باشد.

وی اضافه کرد: از ۱۶ شهید انقلاب در این شهرستان، هفت شهید در ۲۰ بهمن سال ۱۳۵۷ به دست ماموران رژیم و چماقداران پهلوی به شهادت رسیده اند.

وی دلیل دیگر لزوم ثبت‌روز ۲۰ بهمن را به نام روز خوی در تقویم کشورمان، شهادت ۴۶ شهید از فرماندهان و رزمندگان شهرستان خوی در ۲۰ بهمن سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر۸ و فتح فاو دانست و اظهار کرد: به تعبیری، در این روز شهرستان خوی ۵۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

امام جمعه خوی شهادت‌ اولین ‌روحانی شهید دوران انقلاب اسلامی در خوی را نیز یادآور شد و ادامه داد: شهید حسن خضرلو در ۲۹ مرداد ۵۷ به شهادت رسید و حتی سرنوشت جنازه مطهرشان هم معلوم نشد تا جلوداری و جانفشانی روحانیت در حرکت های عظیم همچنان در تاریخ تداوم یابد.

حجت الاسلام قاسم خانی با گرامیداشت روز ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی نور بر ظلمت گفت: در برهه ای که تاریخ مصرف دین را تمام شده می دیدند و می گفتند روزگار دین سر آمده و می خواستند به تدریج از اسلام چیزی باقی نماند، دیدند که دین یک ملت را به حرکت در آورد و دژ استکبار را منکوب کرد.

وی افزود: امروز نظام سلطه نه در برابر ایران بلکه در برابر یک گروه جهادی محاصره شده جوان به نام حماس با جمعیت محدود و امکانات و سلاح محدود عاجز مانده است که این بخشی از آثار انقلاب اسلامی ملت ایران است.

نماز جمعه این هفته خوی در مصلای امام خمینی (ره) این شهر پس از برپایی میز خدمت مدیران و مسوولان شهرستانی با حضور مردم ولایی و نمازگزاران برگزار شد.

20 بهمن قیام خونین مردم خوی

۲۰ بهمن به عنوان روز ملی خوی در تقویم ثبت رسمی شود