همزمان با روز خبرنگار ؛

کارکرد رسانه های محلی در ارائه تصویر مشکلات موجود ، بی بدیل و غیرقابل انکار است

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی ، مراسم گرامیداشت هفدهم مردادماه روز خبرنگار با مشارکت شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی و نیز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خوی در محل سالن برگزینی شهرداری خوی برگزار شد .

در این مراسم حمیدرضا عمرانی رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تبریک این روز فرخنده و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار گفت : روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها است ، برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند ؛ چراکه خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت خبرنگاران و اصحاب رسانه در جامعه افزود : خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

عمرانی از همراهی و نیاز مجموعه مدیریت شهری به حمایت های اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت : امروز اتفاقات خوبی در حوزه عمران و آبادانی شهری در حال وقوع هست و لذا از این رو در راستای تبیین فعالیت شبانه روزی مجموعه مدیریت شهری ، نیاز به همراهی و حمایت شما خبرنگاران و فعالین اجتماعی داریم .

حسن نصراله پور شهردار خوی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز بیان کرد : رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است ؛ از همین رو می توانیم حق گویی و مطالبه گری حق توسط خبرنگاران عزیز را مجاهدتی عظیم و فداکاری فرهنگی سترگ بنامیم و قدردان آن باشیم.

وی همچنین از حضور خبرنگاران در تمامی صحنه ها و اتفاقات روز کشور گفت و افزود : جد و جهد شما عزیزان در برافروختن چراغ اطلاع‌رسانی مستقل و مسئولانه قابل تقدیر بوده و بی شک ، دستیابی به قله‌های پیشرفت،سربلندی و سعادت کشور ، مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی جز با حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود.

نصراله پور در ادامه با پاسخ به سئوالات برخی از خبرنگاران در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد : با توجه به ایجاد شدن معابر و میادین جدید در شهر خوی و با توجه به مصوبه قبلی شورای اسلامی شهر ، یکی از این معابر و میادین به نام پرافتخار خبرنگار نامگذاری خواهد شد .

همچنین در ادامه رئیس دفتر امام جمعه ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، چند تن از اعضای شورای اسلامی و نیز تعدادی از خبرنگاران دغدغه ها و انتظارات خود را بیان کردند .

در پایان این مراسم با حضور مسئولین حاضر ، از خبرنگاران رسمی شهرستان خوی تجلیل گردید .