چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان خوی؛

تملک زمین در محلات هدف ، به اجرای پروژه های عمرانی سرعت می‌بخشد

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی ، حیدر موسی پور در چهاردهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان خوی با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی فرماندار و روسای ادارات عنوان کرد : این جلسه با موضوع برنامه ملی اقدام مشترک محدوده ها و محلات هدف برگزار و مقرر شد تا دستگاه های مربوطه اهتمام ویژه در جهت اجرای مصوبات جلسه داشته باشند .

وی در ادامه با اشاره به عملکرد شهرداری در ستاد بازآفرینی گفت : شهرداری خوی بر اساس جدول اقدامات مشترک مصوب سال ۹۷ پروژه های اصلاح معابر را با تمام توان انجام داده است .

معاون شهرسازی شهرداری خوی اظهار کرد : متأسفانه بعلت عدم همکاری بعضی از ادارت ، چندی از پروژه ها نیمه تمام مانده که یکی از این پروژه ها ، انشعابات آبرسانی قرارگاه جوادالائمه (ع) هست که نیاز به ورود شرکت آب و فاضلاب خوی دارد تا بزودی به بهره‌برداری کامل برسد .

حیدر موسی پور همچنین از اهمیت حضور اداره آموزش و پرورش در مناطق محروم گفت و افزود : با توجه به نیاز مبرم محلات هدف و نیز کمبود فضای آموزشی در این مناطق ، بایستی اداره آموزش و پرورش شهرستان خوی پس از بررسی ، جانمایی و پروسه اداری ، نسبت به احداث مدرسه در محله تخته پل و ملا باغی با همکاری نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز اقدام نماید .

اسماعیل سالم خویی معاون هماهنگی و امور عمرانی فرماندار خوی نیز در این جلسه گفت : دانشکده علوم پزشکی در اسرع وقت نسبت به مکان‌یابی در جهت احداث پایگاه سلامت در محله جمشیدآباد و تخته پل با همکاری شهرداری خوی اقدام نماید .

وی در ادامه بیان کرد : تمامی اعضای ستاد بازآفرینی شهرستان خوی ، ملزم به اجرای پروژه ها باتوجه به مصوبه قانونی مربوط به اختصاص ۳۰ درصد بودجه جاری سال ادارت به پروژه‌های تصویبی ستاد هستند تا در آینده نزدیک شاهد شکوفایی محلات هدف باشیم .

همچنین در این جلسه مصوباتی در زمینه بازآفرینی محلات هدف به تصویب رسید که در برنامه کاری دستگاه های عضو ستاد قرار خواهد گرفت.