با فرا رسیدن هفتم مهر ماه ؛

پیام اعضای شورای اسلامی شهر خوی به مناسبت روز آتش نشانی ‌و ایمنی

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی ، اعضای شورای اسلامی خوی به مناسبت ۷ مهرماه روز آتش نشانی ‌و ایمنی پیامی صادر کردند

متن پیام به این شرح است:

“همانا خدا را در زمین بندگانی است که برای رفع نیازهای مردم می کوشند، ایشان در روز قیامت و از عذاب در امان هستند. “امام موسی کاظم (ع)”

آتش نشانان، ایثارگران و دلاوران عرصه های خطر هستند که جان خود را به مخاطره می اندازند تا جان و جهان انسان ها را نجات دهند؛ آری آتش نشانان فرشته های نجاتی هستند که آتش عشق خدمت به خلق در وجودشان زبانه می کشد تا آتش سوزان و سوزنده حوادث را در زندگی مردم، خاموش کنند.

تاریخ گواه این فداکاری عظیم و خطیر است، همچنانکه در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی بمب افکن های دشمن بعثی پالایشگاه آبادان را به دریایی از آتش تبدیل کردند، آتش نشانان دلاورانه به دل آتش زدند و حین عملیات اطفای حریق، هواپیماهای دشمن با بمباران مجدد عرصه پالایشگاه را به خاک و خون کشیدند و فرشتگان خونین بال آتش نشانی به عرش ملکوتی رهسپار شدند، در ادامه نیز در حوادث مختلف از جمله پلاسکو آتش نشانان دل به آتش زدند تا هیچ آتشی به جان ملت ایران اسلامی نیفتد.

به طور قطع تقویت آگاهی مردم نسبت به موارد ایمنی، توسعه و تجهیز ناوگان امدادی و توجه ویژه به سطح معیشت کارکنان آتش نشانی سهم بسزایی در کاهش بروز حوادث و تلفات احتمالی دارد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است:

ما خادمین مردم در شورای اسلامی شهر ، روز آتش نشانی و ایمنی را به شما آتش نشانان عزیز که ارمغان آور امداد و آرامش هستید، صمیمانه تبریک عرض نموده، زحمات مخلصانه، طاقت فرسا و شبانه روزی شما را ارج می نهیم و امیدوارم همواره در پناه خداوند متعال، سلامت و سربلند باشید.”

اعضای شورای اسلامی شهر خوی

هفتم مهر ماه ۱۴۰۲