به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری؛

هرس زمستانه ۱۰ هزار اصله درخت در خوی

هرس زمستانه درختان در خوی

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، حمید آروند با بیان اینکه عملیات هرس زمستانه درختان و هرس فرم درختچه‌های معابر و بوستان‌های منطقه از ابتدای دی آغاز شده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل زمستان ۱۰ هزار اصله درخت و ۶ هزار متر مربع درختچه رز و نسترن پیرایش شود.

وی افزود: هرس فرم زمستانه تمامی بلوارهای سطح شهر اعم از بلوارهای ولیعصر، ۱۵خرداد، شیخ نوائی و … و تعدادی از پارک ها و بوستان ها از جمله موقعیت‌هایی است که فضای سبز آن‌ها تحت پوشش هرس زمستانه قرار گرفته‌اند.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری خوی ادامه داد: اصول فنی و ایمنی در عملیات هرس با نظارت میدانی کارشناسان این حوزه رعایت می‌شود تا خللی در تردد خودروها و شهروندان در معابر سواره‌رو و پیاده‌رو ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه هرس درختان در خوی روزانه با ۲۱ باغبان آموزش‌دیده اجرا گردیده است، خاطرنشان کرد: هرس‌کاران ابتدا در دوره‌های آموزشی سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری اصول هرس را فراگرفته‌اند و زیر نظر ناظران فضای سبز عملیات هرس را انجام می‌دهند، هرس زمستانه علاوه بر ایجاد فرم و تقویت درخت، موجب حذف شاخه‌های مزاحم، خشک و آفت‌زده می‌شود و در نهایت به کاهش خطر سقوط دستک هنگام وزش باد کمک خواهد کرد.

آروند با تاکید بر اینکه حفظ و گسترش فضای سبز شهرها رویکرد اصلی کمیسیون ماده ۷ شهرداری‌ها است، افزود: گسترش روزافزون ساخت‌وسازهای شهری موجب افزایش احتمال قطع درختان شده است، از این رو کمیسیون ماده ۷ به‌منظور حفظ، صیانت و گسترش درختان و فضای سبز محدوده شهری با قوت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

هرس زمستانه درختان

هرس زمستانه ۱۰ هزار اصله درخت در خوی