در راستای بهبود وضعیت ترافیک شهر انجام شد؛

نصب ۲۵ دوربین‌ پایش تصویری در ورودی‌ها و معابر اصلی خوی

دوربین پایش تصویر

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، حسن نصراله پور در تشریح این خبر گفت: استفاده از تکنولوژی‌های نوین از طریق مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک شهری، باعث رعایت قوانین از سوی شهروندان شده و قطعاً شاهد بهبود وضعیت ترافیک شهر، کاهش آمار تصادفات و سوانح رانندگی و خدمات‌رسانی بهتر مدیریت شهری در مواقع بحرانی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تجهیز این مرکز و استفاده از دوربین‌های مداربسته و پایش تصویری موجب امنیت و حراست از لوازم و اماکن عمومی می‌شود، ادامه داد: نصب دوربین‌های مداربسته پایش تصویری در بیش از ۳۰ نقطه شهر به ویژه در معابر پرتردد در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرائم و نظم‌دهی به ترافیک در سطح شهر نصب شده است.

شهردار خوی با اشاره به اینکه بسیاری از بخش‌های خدماتی شهرداری و سایر ارگان‌های خدمات‌رسان شهری می‌توانند با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های ایجاد شده در مرکز مانیتورینگ شهرداری، سرویس‌دهی مطلوب‌تر به شهروندان داشته باشند، تاکید کرد: در همین راستا امکان حضور مسئولان واحدهای خدمات‌رسان شهرداری برای رصد لحظه‌ای تصاویر معابر سطح شهر و پدیده‌های ترافیکی در مرکز مانیتورینگ فراهم شده است تا با استفاده از این تکنولوژی و ظرفیت‌ در مواقع بحران خدمات‌رسانی بهتر انجام شود.

نصراله پور با بیان اینکه این دوربین‌ها در همه‌ ورودی‌های شهر و خیابان‌ها و معابر اصلی بر اساس نیاز نصب شده است، افزود: کنترل سرعت، ترددشمار، نظارت تصویری و نظم بخشیدن به عبور و مرور از جمله کارکرد دوربین‌های سامانه پایش تصویری خوی است. وی از اعتبار پیش بینی شده برای نصب دوربین ها گفت و افزود: برای نصب دوربین های نظارتی، دفتر فیبر نوری و تجهیز اتاق مانیتورینگ شهرداری خوی، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

نصب دوربین های نظارتی

نصب ۲۵ دوربین‌ پایش تصویری در ورودی‌ها و معابر اصلی خوی