ششمین جشنواره ملی موسیقی شمس و مولانا؛

شمس و مولانا از گنجینه های ارزشمند ایران اسلامی هستند

جشنواره ملی موسیقی در خوی

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی به نقل از کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی موسیقی شمس و مولانا، رضا ابراهیمی در آیین اختتامیه این جشنواره افزود: در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ولادت با سعادت امیر المومنین علی(ع) شاهد هنرهای اصیل موسیقی ایرانی در شهر خوی هستیم.

وی ادامه داد: امروز درصدد آن هستیم تا ظرفیت های بالای کشور و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را به دنیا معرفی کنیم. ابراهیمی با اشاره به ظرفیت های خوی اظهار کرد: شهرستان خوی مدفن علما و عارفان بزرگ بوده و باید زیرساخت های این شهرستان در جهت حضور پررنگ گردشگران فراهم شود تا از ظرفیت های فرهنگی این خوی بهره مند شویم.

وی تاکید کرد: استان آذربایجان غربی به مثابه موقعیت ویژه و داشتن مرز مشترک با سه کشور، دارای ظرفیت عظیمی جهت تبادل فرهنگی می باشد.

معاون سیاسی استانداری از عملکرد دولت سیزدهم در استان گفت و افزود: امروز در دولت سیزدهم به جد این هدف دنبال می شود تا فرهنگ غنی ایرانی_اسلامی در سطح جهان گسترش یافته و این نیز مستلزم ایجاد زیرساخت‌های لازم است که در تلاشیم این امر مهم میسر شود.

ابراهیمی ادامه داد: همچنین یکی از سیاست ها و برنامه های دولت سیزدهم ارتقا نشاط اجتماعی در بین جامعه بوده و در این راستا اقدامات موثری در سطح کشور و خصوصا استان صورت گرفته است که برگزاری همایش ها، مسابقات ورزشی و فرهنگی ملی و بین المللی از جمله آن است.

شمس تبریزی گنجینه ارزشمند ایران اسلامی

شمس و مولانا از گنجینه های ارزشمند ایران اسلامی هستند