جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر خوی برگزار شد ؛

حذف برخط اتوبوس ها ، مسکنی برای مشکلات مسافران خوی_تهران

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی ، سجاد چهره آراء روز دوشنبه در جلسه کمیسیون خدمات شهری با اشاره به مشکل کمبود بلیط ، کمبود اتوبوس و نیز بررسی عوامل این مشکلات ، با حضور اعضای کمیسیون ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خوی ، معاون خدمات شهری شهرداری ،رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری و انجمن صنفی رانندگان شمال استان اظهار داشت: قانون اعطای مجوز به شرکت های حمل و نقل باید مراعات شود و لذا هر شرکتی حداقل های اولیه یعنی داشتن تعدادی اتوبوس ملکی مختص شرکت را داشته باشند تا از بروز بعضی مشکلات درون شرکتی نیز جلوگیری شود .

وی گفت: متاسفانه در شهر خوی ، شرکت های موجود فاقد ناوگان ملکی مد نظر قانون گذار بوده و در برخی موارد شرکت ها فاقد حتی یک اتوبوس هستند و همین موضوع باعث کمبود اتوبوس و نارضایتی مردم شده و این موضوع توسط دستگاه های ذیربط در حال پیگیری است.

چهره آراء در ادامه تصریح کرد : متاسفانه در بعضی نقاط ضعف و سوء مدیریت از جانب مسئولان دیده می‌شود و این اصلاً زیبنده نیست ، و لذا همین موضوع باعث نارضایتی و دغدغه مردم شده که با همت و تلاش مسئولین امر مرتفع می شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر با اشاره به مصوبات قبلی در خصوص ترمینال شهید درستی خوی گفت : پارکینگ ترمینال شهید درستی با توجه به مطالبه شرکت های حمل و نقل و نیز مردم فهیم خوی ، خوشبختانه نزدیک ۵ هزار متر مربع تاکنون عملیات آسفات ریزی انجام شده و مابقی نیز تا پایان فصل کاری انجام خواهد شد .
چهره آراء عنوان کرد : با توجه به عدم حذف برخط اتوبوس‌ها ، شاهد مشکلات فراوانی نیز هستیم که امید داریم مشابه شهرهای پر نفوذ کشور ، در شهر خوی این موضوع حذف مرتفع شده و مسکن مشکلات مسافران خوی _ تهران باشد .

وی ادامه داد : سایر مصوبات و مطالبات نیز با اهتمام ویژه مجموعه مدیریت شهری ، به ترتیت پس از انجام پروسه اداری ، حل و فصل خواهد شد .

در این جلسه ، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی با اهدای تابلو فرش به جمعیت مردم نهاد یارپاق ، از زحمات و تلاش های آنها در مناسبت های مختلف سال و نیز تاسوعا و عاشورای حسینی و نیز همکاری در فرهنگ سازی عمومی ، تجلیل به عمل آمد .