تحولات هسته مرکزی شهر خوی آغاز شد

مهندس نصرالله پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی اظهار داشت: مطالبات دیرینه مردم خود در خصوص تحولات هسته مرکزی تحقق می‌یابد .

شهردار خوی گفت: مدیریت شهری مطالبات و دغدغه‌های مهم مردم شهر خود را در دستور کار خود قرار داده و بر اساس نیازهای شهری در بحث کمربندی های دور شهر، مسیرگشایی های معابر و روانسازی ترافیکی، ارتقای شاخص‌های بودجه شهرداری ،ارتقای نیازهای خدمات شهری و زیباسازی و فضای سبز گام های بلندی برداشته شده است.

وی تاکید کرد: ساماندهی هسته مرکزی شهر از مهمترین مطالبات مدیریت شهری و شهروندان خوی بود که پس از سال‌های سال، عزم جدی شهرداری وحمایت شورای اسلامی شهر باعث شد تا امروز این پروژه ارزشمند که شاخص فرهنگی و گردشگری، ترافیکی و رفاهی شورا در مهمترین و تاریخی ترین بخش شهر خود آغاز شده و پس از اتمام چهره جدیدی به هسته مرکزی خواهد بخشید.

مهندس نصرالله گفت: فاز اول پیاده راه سازی هسته مرکزی حدفاصل میدان امام خمینی(ره) تا ابتدای خیابان شهید صمدزاده است که از روز گذشته آغاز شده و طی ماه جاری این فاز به اتمام رسیده و فاز دوم آغاز خواهد شد.

شهردار خوی اذعان داشت: هسته مرکزی شهر دارای ویژگی های تاریخی و گردشگری خاصی است که در اجرای طرح پیاده راه سازی تلاش می کنیم در بخش عمرانی با استفاده از رنگ های متناسب شکل وفرم خاصی به کف پیاده راه فضای مناسبی ایجاد کنیم

وی افزود: در بحث المان های پیش بینی شده برای این بخش ، ۴ المان مربوط به صنوف موجود در بازار تاریخی و سنتی خوی خواهد شد

وی گفت: المان های پیش بینی شده آماده سازی شده و پس از اتمام مسیر در کف سازی و بازنگری در سیستم روشنایی ،فضای سبز و مبلمان شهری در چهار بخش مسیر فاز اول نصب میشود.