به جهت بررسی روند اجرای پروژه ها؛

احیای باغ دلگشا، احیای بخشی از هویت تاریخ کهن خوی است

احیای باغ دلگشا

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، محمد صادق نژاد به همراه معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری خوی در بازدید از روند اجرای پروژه‌های عمرانی شهر افزود: در راستای افزایش سرانه فضای سبز و توزیع متوازن خدمات شهری، مجموعه مدیریت شهری با سیاست گذاری اعضای شورای اسلامی شهر در سال گذشته سه بوستان در محلات هدف به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اجرای پروژه منحصر به فرد تاریخی، فرهنگی و گردشگردی اظهار کرد: با همت مضاعف مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر، سیاست جذب توریست و گردشگر با استفاده از ظرفیت پایانه قدرتمند رازی در دستور کار گرفت و عملیاتی نمودن پروژه احیای باغ تاریخی دلگشا نیز بر همین اساس در حال اجرا می‌باشد.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر خوی از اعتبار این پروژه گفت و افزود: برای این پروژه منحصر به فرد تاریخی، اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که عملیات عمرانی آن بصورت شبانه روزی استمرار دارد.

صادق نژاد اضافه کرد: از مدت زمان آغاز این پروژه، تملک و آزاد سازی، عملیات زیرسازی و جدول گذاری، پیاده راه سازی با سنگ های سنتی تخت لاشه به اتمام رسیده و آب نماهای خطی به طول ۲۲۰ متر، حوضچه مخزن آبی به صورت مسطح به مساحت ۵۰۰ متر مربع که یکی از آب نماهای زیبا در جهت ایجاد چشم انداز ویژه برای پروژه مذکور بصورت موزیکال می‌باشد، در حال اجرا است.

وی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از این پروژه در ماه های آتی عنوان کرد: در این پروژه نیز اجرای پارکینگ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، کافی شاپ و از همه مهتر در راستای اهمیت تاریخ و فرهنگ کهن خوی، عمارت تاریخی دلگشا که در طول تاریخ و با گذر زمان از بین  رفته بود در برنامه کاری جهت احیا و اجرای آن با مساحت بالغ بر ۱ هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر خوی خاطرنشان کرد: با در نظر داشتن مطالبات مردمی و سیاست گذاری شورای اسلامی شهر، پروژه تفرجگاه فنایی نیز آغاز و عملیات آماده‌سازی محیطی کارتینگ و سایر لوازم ورزشی نیز در دست اقدام است.

وی افزود: عملیات اجرایی جدول گذاری و ساماندهی پیاده رو ضلع شمالی بلوار میرزا ابراهیم خویی در شهرک ولیعصر نیز بزودی آغاز خواهد شد.

احیای باغ تاریخی دلگشا توسط شهرداری خوی

احیای باغ دلگشا، احیای هویت تاریخ خوی است