به همت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خوی؛

ابر پروژه دیگر در خوی / فاز اول پروژه کمربندی جدید آغاز شد

خوی در مسیر توسعه

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، حسن نصراله پور با اعلام این خبر افزود: ایجاد کمربندی ها یکی از سیاست ها و اولویت های اعضای شورای اسلامی و مجموعه مدیریت شهری بوده که تاثیر بسزایی در کاهش بار ترافیکی دارد.

وی ادامه داد: این پروژه در سه فاز اجرا خواهد شد که فاز اول آن از پشت نمایشگاه های اتومبیل و بیمارستان آیت الله خویی (ره) تا ابتدای جاده آغچه قشلاق اجرا خواهد شد.

شهردار خوی اظهار داشت: همزمان با اجرای فاز اول این پروژه، تقاطع غیرهمسطح در ابتدای جاده آغچه قشلاق نیز احداث خواهد شد و اکنون نیز پروسه مهندسی آن در حال انجام و پس از اتمام به فاز عملیاتی وارد می شود.

نصراله پور با اشاره با سایر فازهای این پروژه عنوان کرد: فاز دوم این پروژه از ابتدای جاده آغچه قشلاق تا مساکن مهر و ملی و فاز سوم نیز از ابتدای جاده آغچه قشلاق به سمت کمربندی شهید حجازیفر خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه همزمان با اجرای فاز سوم این پروژه، پلی نیز بر روی رودخانه قطور احداث خواهد شد، بیان داشت: فاز ابتدایی پروژه کمربندی جدید با اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال در ۱۲ ماه کاری به همت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خوی اتمام خواهد رسید.

شهردار خوی از اهداف اجرای این پروژه گفت و افزود: یکی از دغدغه های اصلی شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری، موضوع ترافیک است و نیز با در نظر داشتن اصل پدافند غیرعامل، این پروژه مسیر جایگزین برای بلوار ولایت فقیه خواهد بود.

نصراله پور ادامه داد: همچنین باوجود بیمارستان و آغاز بکار نمایشگاه های اتومبیل در ماه های آتی، شاهد افزایش تردد و به دنبال آن افزایش ترافیک خواهیم بود که با اجرای این طرح بار ترافیک عظیمی به کمربندی انتقال داده می شود.

ابر پروژه دیگر در شهر خوی

ابر پروژه دیگر در خوی / فاز اول پروژه کمربندی جدید آغاز شد