از سری برنامه های فرزند خوی برگزار شد؛

آیین بزرگداشت حبیب لشگر عاشورا، حاج اسماعیل آزادی

رزمندگانی از جنس طلا

به گزارش مدیریت ارتباطات شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، حسن نصراله پور شهردار خوی در این مراسم ضمن پاسداشت مقام شهدا گفت: از جلوه‌های معنویت در دفاع مقدس، استغاثه و راز و نیاز عارفانه رزمندگان و اشک بر مظلومیت سید شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود؛ چراکه دفاع مقدس، فرصت نمایش خالصانه‌ترین و زیباترین صحنه ها را پدید آورد و در کنار جنگ ، دعا و ستایش که یاد خدا را در دل رزمندگان زنده نگاه می‌داشت، ستایشگری برای خاندان اهل بیت (ع) و عزاداری برای شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، برای رزمندگان دفاع مقدس انگیزه بخش بود.

وی ادامه داد: در عصر ۸ سال دفاع مقدس به گونه‌های مختلفی شاهد روحیه بخشی و تهییج رزمندگان بودیم که بخشی از این تأثیرگذاری، مربوط به حضور ریش سفیدان و پیرمردانی که در بین رزمندگان انگیزه ایجاد می‌کردند می شد که مشابه جوانان در مقابل حملات دشمنان سینه سپر می‌کردند.

شهردار خوی از خصوصیات و منش شهدا و رزمندگان گفت و افزود: بودند کسانی که با از خودگذشتگی ، جانفشانی و ایثار مثال زدنی، در هشت سال دفاع مقدس غوغایی به پا کردند و به اندازه یک گردان ایفای نقش میکردند.

نصراله پور همچنین با اشاره به زندگی رزمنده رشید اسلام زنده یاد آزادی، اظهار کرد: حاج اسماعیل آزادی از جمله رزمندگانی بود که از اول انقلاب تا پایان عمر خویش، نسبت به مردم و وطن خود خدمت کرد؛ همان حاج اسماعیلی که از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان هشت سال جنگ بی رحمانه و تحمیلی، در دل جبهه ها ، دوشا دوش سایر رزمندگان جوان بر علیه دشمن تاخت.

شهردار خوی همچنین تصریح کرد: گفتن جمله ای که حاج اسماعیل حبیب لشگر بود واقعا حق مطلب را ادا کرده و به راستی میتوان گفت حاج اسماعیل مثل حبیب امام حسین ، حبیب لشگر عاشورا بود و چه زیبا است امروز گرامیداشتن یاد و خاطره شهیدانی که خود به تنهایی انقلاب هایی به پا کردند که هیچ وقت از یاد و قلب و ذهن مردم بیرون نخواهد رفت و بلکه سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر انتقال خواهد یافت.

در ادامه این مراسم، امام جمعه شهرستان به همراه فرماندار و نیز سایر هم رزمان، دوستان و خانواده رزمنده زنده یاد نسبت به بیان خاطراتی از وی اقدام نمودند.

حاج اسماعیل آزادی در زمان هشت سال دفاع مقدس، تمام دارایی ها از ماشین گرفته تا مغازه و پس اندازهای چندین ساله خود را برای رزمندگان و صرف هزینه های جنگ اهدا کرد .

در پایان این آیین، از خانواده رزمنده نستوه حاج اسماعیل آزادی تجلیل به عمل آمد.

فرزند خوی

آیین بزرگداشت حبیب لشگر عاشورا، حاج اسماعیل آزادی